Valgusküla

Tartus on alati jõulud! Ja kevad!

Traditsiooniline Valgusküla Raekoja platsil on ideerikaste abiliste toel suveleitsakus jälle sisukamaks kasvanud ning ootab kõiki tartlasi ja linna külalisi meeleolukat pühadeaega veetma 27. novembrist 8. jaanuarini.

Advendiaja alguseks rajatakse raeplatsile armsaks saanud klaaspaviljonidest külake, mis võimaldab talvise koolivaheaja lõpuni mõnusalt ning ülekorraldamata moel aega veeta, värskes õhus viibida ja ringi luusida. Valguskülla naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, Jõululinn Tartu klassikaks saanud põhumaja, (multi)filmipaviljon, tulepajad ja puidust loomakarussellid.

Selle aasta klaaspaviljonide sisu valmimisele on kaasa aidanud Ahhaa keskus, EMÜ Limnoloogiakeskus, Päästeamet, Arhitektuurikool, Kõrgem Kunstikool Pallas, TÜ Tartu observatoorium, SA Tartu 2024, SA Kiusamisvaba Kool, TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudengid ja TÜ ühiskonnateaduste instituut ning kanad. Jah, lugesid õigesti. Saabuvate pühade ajal on Tartu Raekoja platsil rohkesti siblimist ning seda sõna kõige otsesemas mõttes. Valguskülla naasevad Tartu Linnajänes Toivo isiklikul kutsel taas kanad. Kanapere kolib lõplikult koju tagasi ilmselt jaanuaris, küll aga on teada, et aeg-ajalt, mõnel ööl, käivad nad kodus ka pühadeajal.

Ja muidugi saab ka sellel talvel kuni veebruarikuu lõpuni Raekoja platsil uisutada! Alates 2. detsembrist on Suudlevate Tudengite purskkaevu ümber avatud ligi 1000  ruutmeetri suurune uisuväljak ja maailma üht kõige romantilisemat ja lõbusamat meelelahutust – uisutamist – saab Tartus harrastada valguskettidest tähistaeva all otse linna kõige tähtsamal väljakul. Tuleb tulla!

Kätte jõudnud talvel süütame raeplatsil ühiselt neli advendiküünalt. Advendipühapäevadel ootame kõiki südalinna juba alates kella 10 hommikul. Valgusküla ja kohvikud on avatud ning maailma kõige ilusam uisuväljak ootab uisutama. Advendiküünla süütamise tseremooniad algavad alati kell 17. Selle aasta advendiküünla süütamise tseremooniad on lavastanud näitleja ja lavastaja Kaili Viidas.

Seega tulge jalutama, head-paremat nautima, meisterdama, kallite inimestega kokku saama ja loomulikult uisutama! Nautige Jõululinn Tartu mitmekülgset kultuuriprogrammi ja hoidke üksteist!

Valgusküla ootab kõiki külla 8. jaanuarini ning uisuväljak on avatud 26. veebruarini.